Вища школа Луганського національного університету імені Тараса Шевченка в Луганській області розпочалася з 1 березня 1921 р. - день відкриття першого вищого навчального закладу Донбасу (Донецькі вищі педагогічні провінційні курси). Історія Луганського національного університету доводить, що незважаючи ні на що, це справжній флагман у галузі освіти на Сході України.
Програми і курси
- Гуманітарні науки
- Інформаційні технології
- Математика та статистика
- Менеджмент і адміністрування
- Освіта
- Право
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
- Сфера обслуговування
Офіційне відкриття інституту відбулося 1 вересня 1956 року у присутності студентів 1 і 2 курсів та викладачів. Університетська освіта здійснюється на 6 факультетах. За час свого існування університет підготував понад 15000 спеціалістів, у тому числі 950 лікарів для 52 країн світу.
- Охорона здоров'я/Медицина
Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика вітає громадн з усього світу, та осіб без українського громадянства, які бажають здобути вищу освіту та мають повну загальну середню освіту або вже навчалися на певному освітньо- кваліфікаційному рівні у вищих навчальних закладах зарубіжних країн чи України. Всього в університеті в різні часи (враховуючи сьогодення) навчалося від 2000 до 5500 студентів. Навчально-виховний процес забезпечують 7 кафедр, на яких працюють 78 викладачів, з них: 9 доктори наук і професори, 27 кандидати наук та доценти, 15 – аспіранти, 5 докторанти. Студенти навчаються в двох корпусах в яких є , спортивна зала, бібліотека, чисельні профільні лабораторії, буфети, кафе. Комплекс Міжнародного класичного університету – це комфортні можливості для отримання освіти від ступеня «молодший спеціаліст», «бакалавр» за такими напрямками; МЕДСЕСТРИНСТВО; ФАРМАЦІЯ, ПРОМИСЛОВА ФАРМАЦІЯ; ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ, ЕРГОТЕРАПІЯ; ТЕХНОЛОГІЇ МЕДИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ; ПСИХОЛОГІЯ; ЖУРНАЛІСТИКА; ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННА СПРАВА; ТУРИЗМ; ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА та СТРАХУВАННЯ; МАРКЕТИНГ; ОБЛІК ТА ОПОДАТКУВАННЯ; ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ І БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ; ПРАВО; КОМП’ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ; ГЕОДЕЗІЯ І ЗЕМЛЕУСТРІЙ; ТРАНСПОРТНІ ТЕХНОЛОГІЇ; ДОШКІЛЬНА ОСВІТА; ПОЧАТКОВА ОСВІТА. Денна та заочна форма навчання, використання елементів дистанційної підготовки, створення навчальних груп, що працюють у вихідні дні, дозволяють найбільш гармонійно поєднати навчання з роботою, пізнати професію, поєднати наукову і бізнес-практики. Комплекс Міжнародного класичного університету пропонує грантові моделі для молоді, яка показала найкращі результати у навчальній, науковій та творчій діяльності.
- Гуманітарні науки
- Журналістика
- Інформаційні технології
- Охорона здоров'я/Медицина
- Право
- Сфера обслуговування
- Транспорт
Чорноморський національний університет - один з наймолодших вищих навчальних закладів України. Це місце, де в 1862 р. Указом імператора Миколи порту було засновано ремісничу школу. Оскільки є різні типи навчальних закладів.
Ренесанс БСНУ - Відродження української культури. Так, 15 жовтня 1615 р. Київська знатна Гальшка Гулевичівна Українське братство передало свій особняк на Подолі в Києві на заснування монастиря, лікарні та школи. Відтоді цей день є Днем заснування Києво-Могилянської академії.
Києво-Могилянську академію, перший університет у Східній Європі, заснував святий Петро Могила, видатний діяч Православної Церкви та реформатор освіти.
Для забезпечення освіти, що відповідає міжнародним стандартам, університет знаходиться в постійних і тісних зв’язках з різними міжнародними організаціями та зарубіжними університетами. Розширення практики запрошення провідних вчених-іноземців на викладання у БДНУ Петра Могили та навчання наших студентів та викладачів у закордонних університетах.
Організація студентського життя здійснюється через самоврядування. Студентська рада вчора допомагає студентам організовувати життя, дозвілля, вирішувати виникаючі конфлікти.
В основу досліджень Чорноморського національного університету Петро Могила поклав наш національний досвід, включаючи філософську концепцію Петра Могили - органічне поєднання наукової та освітньої діяльності. Дослідження, проведені затвердженою Вченою радою та ректором затвердженої програми.
Незважаючи на молодий вік наших установ, наш університет став одним із найвпливовіших закладів південного регіону. Це - єдиний у Південноукраїнському університеті класичного типу, який широко застосовується у західній освітянській технології в поєднанні з місцевими традиціями ( Освіта з вільних мистецтв). Ми намагаємося привнести всі нові освітні технології та принципи управління університетом.
4 заклади та 6 кафедр складають основу Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Він пропонує навчання, яке дає можливість стати бакалаврами та магістратурами в галузі економіки, права, політології, міжнародних відносин, історії, соціології та соціальної роботи, державного управління. Викладацький склад готує лікарів, екологів, програмістів, лінгвістів, психологів, менеджерів та інших високооплачуваних фахівців. Матеріальна база включає 10 університетських будівель, бібліотеку з фондом 110 000 опублікованих джерел (15 мов світу); інформаційно-комп'ютерний центр та 14 комп'ютерних класів (безкоштовний Wi-Fi); спортзали; студентські гуртожитки тощо. Для захисту дисертацій є відділення аспірантури за 9 спеціальностями та 5 спеціалізованими вченими радами. Навчання проводиться українською та англійською мовами. Також студенти вивчають французьку, німецьку, іспанську, польську, болгарську, корейську, китайську, японську та іврит. Університет визнаний найкращим університетом Миколаївської області в міжнародному рейтингу ЮНЕСКО «Топ-100 України». За даними міжнародного опитування, PMBSNU займає високі місця серед кращих університетів України за останні роки. Це безперечний лідер якості та кількості програм академічного обміну для студентів та викладачів. Багато з них отримали дипломи та розпочали навчання у кращих університетах Франції, Німеччини, Норвегії та США. 15 вчених та викладачів PMBSNU були нагороджені грамотами та медалями Почесного міжнародного наукового співтовариства Phi Beta Delta, США. Університет має ліцензію на підготовку іноземних студентів з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Канади, Китаю, Колумбії, Грузії, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Латвії, Молдови, Росії, Туреччини, Туркменістану та Узбекистану. Щороку в університеті читають лекції з багатьох країн світу. За час свого існування в ПМБСН відвідали понад 100 викладачів з Австралії, Китаю, Франції, Німеччини, Японії, Італії, Литви, Норвегії, Польщі, Румунії, Росії, Південної Кореї, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Великобританії та США. На лекції запрошуються відомі закордонні дипломати, вчені та політики. Університет організовує відвідування та проводить зустрічі з Надзвичайними та Повноважними послами Болгарії, Франції, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії.
- Архітектура та будівництво
- Гуманітарні науки
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Охорона здоров'я/Медицина
- Право
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського – вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Заснований у 1913 р. як учительський інститут. Подальший шлях пройшов від педагогічного інституту до університету, якому в 2010 році надано високий статус національного. Університет проводить підготовку молодших спеціалістів, бакалаврів, магістрів, наукових кадрів, а також перепідготовку науково-педагогічних кадрів.
- Біологія
- Гуманітарні науки
- Математика та статистика
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Освіта
- Соціальні та поведінкові науки
Сьогодні Миколаївський національний аграрний університет є одним з провідних освітніх і дослідницьких інститутів вищої освіти на півдні України. Матеріально-технічна база для підготовки іноземних студентів полягає в наступному: якісні аудиторії з сучасним мультимедійним обладнанням; кваліфікована комплексна методологічна підтримка; спеціалізовані лабораторії, які містять все необхідне обладнання і програмне забезпечення для навчання і підвищення якості освітніх послуг для студентів.
- Аграрні науки та продовольство
- Виробництво і технології
- Менеджмент і адміністрування
- Мистецтво та культура
- Соціальні та поведінкові науки
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (НУК) є провідним вищим навчальним закладом в Україні, який готує фахівців для суднобудівної та суміжних галузей промисловості, морегосподарського комплексу й інших галузей економіки України.
Датою заснування НУК, як вищого навчального закладу, є 18 вересня 1920 року, коли в Миколаєві було відкрито індустріальний технікум, до складу якого ввійшли такі відділення: суднобудівне, механічне, електротехнічне та шляхобудівне.
Враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Українського державного морського технічного університету імені адмірала Макарова, його вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, Указом Президента України від 25 березня 2004 р.ухвалено надати університету статус національного та іменувати його «Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова».
НУК ім. адм. Макарова– єдиний в Україні унікальний заклад вищоїосвіти, який здійснює підготовку фахівців для суднобудівного, кораблебудівного, машинобудівного, енергетичного, морегосподарського комплексів України та інших країн світу за міжнародними нормами і вимогами. Підтвердженням цього є отримання в 2014 р. міжнародного і державного сертифікатів якості підготовки фахівців ISO 9001 : 2008 та ДСТУ ISO 9001 : 2009 від світового лідера серед кваліфікаційних товариств «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна». Товариство щорокуздійснює наглядовий аудит за функціонуванням системи управління якості НУК, а в 2017 р. університет успішно пройшов сертифікаційний аудит на відповідність вимогам нової редакції стандарту ISO 9001:2015, згідно з якоюНУК ім. адм. Макарова отримав сертифікати відповідності ISO 9001:2015 за номером UA228700 та ДСТУ ISO 9001:2015 за номером UA228701 з терміном дії до 8 лютого 2021 р.
Університет забезпечує підготовку інженерних і наукових кадрів високої кваліфікації – молодших спеціалістів, молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів денної та заочної форм навчання, PhD, кандидатіві докторів наук.
Навчальний процес у НУК ім. адм. Макарова забезпечують 49кафедр, на яких працюють 541викладач, з них 63 доктори наук, 90 професорів, 276кандидатів наук, 270 доцентів. Серед вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації у Миколаївській області НУК ім. адм. Макарова протягом багатьох років посідає провідне місце за чисельністю студентів, спеціальностей, викладачів із вченими ступенями та званнями, наукових шкіл та напрямів наукових досліджень.
- Архітектура та будівництво
- Гуманітарні науки
- Механічна інженерія
- Природничі науки
- Транспорт
Житомирський державний технологічний університет (ЖДТУ) – це престижний державний вищий навчальний заклад з сучасними методами навчання, власними традиціями, якісним рівнем підготовки майбутніх фахівців та високим рівнем викладання дисциплін. Активна міжнародна діяльність ЖДТУ дає можливість нашим студентам проходити навчання та стажування в університетах Європи. ЖДТУ має все необхідне для навчання студентів та їх всебічного розвитку.
- Виробництво і технології
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
- Сфера обслуговування
Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова — державний вищий навчальний заклад ІІІ рівня акредитації. Утворений 1914 року як навчальний заклад, що готує фахівців протиповітряної оборони. На сьогоднішній день (2017 рік) готує, як військових, так і цивільних фахівців у галузях радіотехніки, системної інженерії, інформаційної та кібернетичної безпеки тощо. Інститут має велику наукову школу, досліджує та розробляє роботизовані системи військового призначення. Має досвід участі в бойових діях (серед цього й — на Сході України).
Серед професорсько-викладацького складу військового інституту 16% докторів наук та професорів, 65% кандидатів наук, доцентів і старших наукових співробітників. Окрім того інститут має у своєму складі заслужених працівників освіти України, заслужених діячів науки і техніки України, лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужених тренерів України, заслужених раціоналізаторів України.
Загальна площа навчальних приміщень військового інституту становить понад 28 тисяч м2. Аудиторний фонд інституту складається з 6 навчальних корпусів, де обладнано 22 лекційні аудиторії, 39 спеціальні класи, 58 лабораторій, 5 навчальних командних пунктів, 40 класів загального призначення тощо.
Для забезпечення практичної підготовки курсантів і студентів на кафедрах військового інституту створено 8 навчально-лабораторних комплексів та лабораторій, розгорнуто понад 70 класних варіантів комплексів озброєння та військової техніки, обладнано 3 майданчики військової техніки на рухомій базі, розгорнутий значний парк обчислювальної техніки, що включає 23 сучасних спеціалізованих комп'ютерних класів.
Навчально-виховний процес забезпечують 2 бібліотеки. Книжковий фонд загальної бібліотеки налічує близько 300 тисяч примірників.
У військовому інституті діє спортивний комплекс з басейном. У розпорядженні курсантів та студентів є стадіон, 3 спортивних зали, 5 спортивних майданчиків, стрілецький тир, полігонна база.
Військовий інститут активно бере участь у програмах міжнародного співробітництва з питань підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації іноземних військових фахівців.
Наукові та науково-педагогічні працівники військового інституту беруть участь у міжнародних наукових та науково-практичних конференціях, публікують результати наукових досліджень у закордонних виданнях.
- Автоматизація та приладобудування
- Гуманітарні науки
- Електрична інженерія
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Соціальні та поведінкові науки
- Хімічна та біоінженерія
Житомирський державний університет імені Івана Франка є одним із найстаріших університетів України, що входить до трійки вищих навчальних закладів північного регіону. Університет налічує 3 інститути, 5 факультетів, Центр післядипломної освіти та довузівської підготовки, аспірантуру та докторантуру з більш ніж 200 кандидатами наук та докторантами, які і зараз проводять свої дослідження. Серед тих, хто отримує диплом у Житомирському державному університеті імені Івана Франка є студенти з Туркменістану, Молдови, Ізраїлю, Азербайджану, Чехії та Індії. Як результат, за консолідованим рейтингом вищих навчальних закладів України 2016 року («Топ-200 України», «Scopus» та «Webometrics» серед 269 вишів ЖДУ імені Івана Франка зайняв 79 місце та увійшов в «Топ-10» кращих університетів Центрального регіону України.
- Гуманітарні науки
- Журналістика
- Інформаційні технології
- Математика та статистика
- Менеджмент і адміністрування
- Освіта
- Право
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
- Соціальна робота
Інститут очолює ректор Шатило Віктор, доктор медичних наук, професор.
Інститут здійснює підготовку медичних спеціалістів за акредитованими спеціальностями:
Медсестра:
- догляд,
- акушерка,
- загальна практика - сімейна медицина.
- зовнішня медицина,
- організація та управління охороною здоров'я,
- медичний помічник;
Громадське здоров'я:
- охорона здоров'я;
Технології медичної діагностики та лікування:
- лабораторна діагностика;
Фізіотерапія, ерготерапія:
- лікувальна фізкультура, ерготерапія;
Стоматологія:
- стоматологія,
- Стоматологія ортопедична.
Заклад отримав ліцензію на надання освітніх послуг у сфері вищої освіти «Підготовка викладачів вищих медичних навчальних закладів».
- Охорона здоров'я/Медицина
Запорізька державна інженерна академія - це потужний науково-дослідний комплекс. Це один з двох державних вищих навчальних закладів, який готує фахівців на факультеті металургійного машинобудування, факультеті економіки та менеджменту, факультеті будівництва та водних ресурсів, факультеті автоматизованих систем управління процесами, факультеті енергетики та енергозбереження.
- Архітектура та будівництво
- Електрична інженерія
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Соціальні та поведінкові науки
Запорізький державний медичний університет Його історія бере початок від Вищих жіночих курсів, організованих в Одесі у 1903 році. У 1959 році навчальний заклад переведено з Одеси у Запоріжжя й перейменовано в Запорізький фармацевтичний інститут, а в 1968 році – у Запорізький медичний інститут. Запорізький державний медичний університет – сучасний, багатопрофільний вищий навчальний заклад четвертого рівня акредитації.
- Охорона здоров'я/Медицина
Існування навчального закладу розпочалося з 1900 р., коли у Запоріжжі було створене семикласне технічне училище, яке готувало фахівців середньої кваліфікації – техніків-механіків. За роки свого існування університет підготував понад 85 тис. фахівців, серед яких близько 1500 громадян іноземних країн Азії, Африки, Європи, Латинської Америки.
- Автоматизація та приладобудування
- Гуманітарні науки
- Електрична інженерія
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Освіта
- Соціальні та поведінкові науки
- Соціальна робота
- Сфера обслуговування
- Транспорт
- Хімічна та біоінженерія
Таврійський державний агротехнічний університет є одним з видатних центрів сільськогосподарської освіти і науки в Південно-Східному регіоні України, який включає 5 факультетів, 6 навчальних і науково-дослідних інститутів і 6 коледжів. Головне завдання університету – надати молодому поколінню освіту, що відповідає європейським стандартам освіти. Таврійський державний агротехнічний університет забезпечує високоякісну освіту, інноваційні технології, практичні заняття, зарубіжну підготовку, спорт, мистецтво і захоплююче студентське життя.
- Аграрні науки та продовольство
- Електрична інженерія
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
Історія академії починається з 7 квітня 1926 року. Першим керівником та організатором інституту був професор І.Л. Фінкельштейн. За 75 років існування в інституті підвищили кваліфікацію понад 115000 лікарів, підготовлено в інтернатурі 2500 лікарів-спеціалістів, в тому числі 55 магістрів, 594 клінічних ординаторів, 118 аспірантів, 71 доктор та 176 кандидатів медичних наук. Опубліковано понад 80000 наукових робіт, видано 60 монографій, 296 методичних рекомендацій, 99 учбових посібників.
- Охорона здоров'я/Медицина
Приватний вищий навчальний заклад «Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій» (ЗІЕІТ) ЗІЕІТ – сучасна престижна освітня установа європейського рівня з великим вибором навчальних планів і програм, матеріально-технічною базою, інформаційно-технічним забезпеченням та організацією навчального процесу. Інститут має IV рівень державної акредитації. По закінченню навчання видається державний диплом. ЗІЕІТ пройшов міжнародну сертифікацію «International Education Society, London». Випускники ЗІЕІТ крім державного диплома про вищу освіту мають змогу отримати також міжнародний сертифікат IES.
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Соціальні та поведінкові науки
Запорізький національний університет – це вищий навчальний заклад державної форми власності, літопис якого ведеться майже 90 років. Ще в 40-х роках минулого століття він посів одне з провідних місць серед педагогічних закладів України і досі залишається на позиції лідера освітніх послуг нашої держави. З 1999 року Запорізький національний університет є членом Європейської асоціації університетів (ЕАІЕ). Університет та його коледжі здійснюють багатоступеневу підготовку фахівців. Запорізький національний університет забезпечує освітню євроінтеграцію для студентів завдяки програмі подвійного диплома, за якою магістранти можуть водночас отримати вищу освіту та другий диплом.
- Гуманітарні науки
- Інформаційні технології
- Математика та статистика
- Менеджмент і адміністрування
- Освіта
- Право
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
- Сфера обслуговування
Класичний приватний університет – вищий навчальний заклад приватної форми власності, заснований у 1992 році. Університет має ІV рівень акредитації. Місія Класичного приватного університету - організація на найвищому рівні наукової, навчально-методичної, виховної діяльності, що грунтується на принципах гуманізму й демократизму та спрямована на виховання морально й фізично здорового, високоінтелектуального покоління, свідомих громадян, висококваліфікованих фахівців, готових до трудової діяльності та відповідальних за долю суспільства, держави й людства.
- Гуманітарні науки
- Журналістика
- Освіта
- Право
- Соціальні та поведінкові науки
- Сфера обслуговування
Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького було засновано в 1923 році. На сьогодні – це вищий навчальний заклад, визнаний як в Україні, так і за кордоном, що співпрацює з 70 закордонними науковими та освітніми установами 21 країни світу.
- Аграрні науки та продовольство
- Гуманітарні науки
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Освіта
- Право
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
- Соціальна робота
- Сфера обслуговування