Чорноморський національний університет - один з наймолодших вищих навчальних закладів України. Це місце, де в 1862 р. Указом імператора Миколи порту було засновано ремісничу школу. Оскільки є різні типи навчальних закладів.
Ренесанс БСНУ - Відродження української культури. Так, 15 жовтня 1615 р. Київська знатна Гальшка Гулевичівна Українське братство передало свій особняк на Подолі в Києві на заснування монастиря, лікарні та школи. Відтоді цей день є Днем заснування Києво-Могилянської академії.
Києво-Могилянську академію, перший університет у Східній Європі, заснував святий Петро Могила, видатний діяч Православної Церкви та реформатор освіти.
Для забезпечення освіти, що відповідає міжнародним стандартам, університет знаходиться в постійних і тісних зв’язках з різними міжнародними організаціями та зарубіжними університетами. Розширення практики запрошення провідних вчених-іноземців на викладання у БДНУ Петра Могили та навчання наших студентів та викладачів у закордонних університетах.
Організація студентського життя здійснюється через самоврядування. Студентська рада вчора допомагає студентам організовувати життя, дозвілля, вирішувати виникаючі конфлікти.
В основу досліджень Чорноморського національного університету Петро Могила поклав наш національний досвід, включаючи філософську концепцію Петра Могили - органічне поєднання наукової та освітньої діяльності. Дослідження, проведені затвердженою Вченою радою та ректором затвердженої програми.
Незважаючи на молодий вік наших установ, наш університет став одним із найвпливовіших закладів південного регіону. Це - єдиний у Південноукраїнському університеті класичного типу, який широко застосовується у західній освітянській технології в поєднанні з місцевими традиціями ( Освіта з вільних мистецтв). Ми намагаємося привнести всі нові освітні технології та принципи управління університетом.
4 заклади та 6 кафедр складають основу Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Він пропонує навчання, яке дає можливість стати бакалаврами та магістратурами в галузі економіки, права, політології, міжнародних відносин, історії, соціології та соціальної роботи, державного управління. Викладацький склад готує лікарів, екологів, програмістів, лінгвістів, психологів, менеджерів та інших високооплачуваних фахівців. Матеріальна база включає 10 університетських будівель, бібліотеку з фондом 110 000 опублікованих джерел (15 мов світу); інформаційно-комп'ютерний центр та 14 комп'ютерних класів (безкоштовний Wi-Fi); спортзали; студентські гуртожитки тощо. Для захисту дисертацій є відділення аспірантури за 9 спеціальностями та 5 спеціалізованими вченими радами. Навчання проводиться українською та англійською мовами. Також студенти вивчають французьку, німецьку, іспанську, польську, болгарську, корейську, китайську, японську та іврит. Університет визнаний найкращим університетом Миколаївської області в міжнародному рейтингу ЮНЕСКО «Топ-100 України». За даними міжнародного опитування, PMBSNU займає високі місця серед кращих університетів України за останні роки. Це безперечний лідер якості та кількості програм академічного обміну для студентів та викладачів. Багато з них отримали дипломи та розпочали навчання у кращих університетах Франції, Німеччини, Норвегії та США. 15 вчених та викладачів PMBSNU були нагороджені грамотами та медалями Почесного міжнародного наукового співтовариства Phi Beta Delta, США. Університет має ліцензію на підготовку іноземних студентів з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Канади, Китаю, Колумбії, Грузії, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Латвії, Молдови, Росії, Туреччини, Туркменістану та Узбекистану. Щороку в університеті читають лекції з багатьох країн світу. За час свого існування в ПМБСН відвідали понад 100 викладачів з Австралії, Китаю, Франції, Німеччини, Японії, Італії, Литви, Норвегії, Польщі, Румунії, Росії, Південної Кореї, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Великобританії та США. На лекції запрошуються відомі закордонні дипломати, вчені та політики. Університет організовує відвідування та проводить зустрічі з Надзвичайними та Повноважними послами Болгарії, Франції, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії.
Програми і курси
- Архітектура та будівництво
- Гуманітарні науки
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Охорона здоров'я/Медицина
- Право
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (НУК) є провідним вищим навчальним закладом в Україні, який готує фахівців для суднобудівної та суміжних галузей промисловості, морегосподарського комплексу й інших галузей економіки України.
Датою заснування НУК, як вищого навчального закладу, є 18 вересня 1920 року, коли в Миколаєві було відкрито індустріальний технікум, до складу якого ввійшли такі відділення: суднобудівне, механічне, електротехнічне та шляхобудівне.
Враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Українського державного морського технічного університету імені адмірала Макарова, його вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, Указом Президента України від 25 березня 2004 р.ухвалено надати університету статус національного та іменувати його «Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова».
НУК ім. адм. Макарова– єдиний в Україні унікальний заклад вищоїосвіти, який здійснює підготовку фахівців для суднобудівного, кораблебудівного, машинобудівного, енергетичного, морегосподарського комплексів України та інших країн світу за міжнародними нормами і вимогами. Підтвердженням цього є отримання в 2014 р. міжнародного і державного сертифікатів якості підготовки фахівців ISO 9001 : 2008 та ДСТУ ISO 9001 : 2009 від світового лідера серед кваліфікаційних товариств «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна». Товариство щорокуздійснює наглядовий аудит за функціонуванням системи управління якості НУК, а в 2017 р. університет успішно пройшов сертифікаційний аудит на відповідність вимогам нової редакції стандарту ISO 9001:2015, згідно з якоюНУК ім. адм. Макарова отримав сертифікати відповідності ISO 9001:2015 за номером UA228700 та ДСТУ ISO 9001:2015 за номером UA228701 з терміном дії до 8 лютого 2021 р.
Університет забезпечує підготовку інженерних і наукових кадрів високої кваліфікації – молодших спеціалістів, молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів денної та заочної форм навчання, PhD, кандидатіві докторів наук.
Навчальний процес у НУК ім. адм. Макарова забезпечують 49кафедр, на яких працюють 541викладач, з них 63 доктори наук, 90 професорів, 276кандидатів наук, 270 доцентів. Серед вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації у Миколаївській області НУК ім. адм. Макарова протягом багатьох років посідає провідне місце за чисельністю студентів, спеціальностей, викладачів із вченими ступенями та званнями, наукових шкіл та напрямів наукових досліджень.
- Архітектура та будівництво
- Гуманітарні науки
- Механічна інженерія
- Природничі науки
- Транспорт
Запорізька державна інженерна академія - це потужний науково-дослідний комплекс. Це один з двох державних вищих навчальних закладів, який готує фахівців на факультеті металургійного машинобудування, факультеті економіки та менеджменту, факультеті будівництва та водних ресурсів, факультеті автоматизованих систем управління процесами, факультеті енергетики та енергозбереження.
- Архітектура та будівництво
- Електрична інженерія
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Соціальні та поведінкові науки
Луцький національний технічний університет: IV рівень акредитації; висока якість освіти; широкий спектр технічних і економічних спеціальностей; 90% кандидат і доктор викладацький склад; комфортабельні умови проживання ; плата за навчання нижче в порівнянні з університетами Західної і Східної Європи, а також Росії. вільний доступ до Інтернету (і в університеті і в гуртожитку); навчання проводиться на українській і російській мовах. Англійською викладається лише три спеціальності, а саме: «Будівництво», «Комп’ютерна інженерія» та «Менеджмент»; вигідне географічне положення (межує з Польщею, Білорусь); отримання подвійного ступеня з польським і португальських університетах; можливість взяти участь в програмі обміну студентами протягом семестру і стажування в Польщі і Португалії; наявність підготовчого відділення.
- Архітектура та будівництво
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Мистецтво та культура
- Транспорт
Більшість студентів знаходять навчання в "Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя" поєднанням цінностей освіти, культури та досвіду. Університет прагне надати всім студентам – лідерам завтрашнього дня – кращу вищу освіту і підготовку до обраної ними кар'єри. Багаторівневі освітні програми зосереджені на досвіді кращих технічних університетів світу. Тернопільський Національний технічний університет імені Івана Пулюя пропонує студентам широкий спектр академічних програм і предметних курсів. Для майбутніх студентів також доступні підготовчі курси (тривалістю 1 рік) і регіональна академію CISCO, навички в області ІТ і кар'єрного зростання. Випускники продовжують свою кар'єру в усьому світі і просуваються вперед у сфері науки, промисловості та торгівлі. Спеціальності ступеня «Бакалавр»: Біомедична інженерія; Прикладна механіка (Інженерна механіка);Будівництво та цивільна інженерія; Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; Комп’ютерні науки; Комп’ютерна інженерія; Менеджмент. Спеціальності ступеня «Магістр»: Прикладна механіка (Інженерна механіка); Будівництво та цивільна інженерія; Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; Інженерія програмного забезпечення; Комп’ютерні науки; Комп’ютерна інженерія; Системний аналіз; Менеджмент; Менеджмент «Управління інноваційною діяльністю».
- Архітектура та будівництво
- Електрична інженерія
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Хімічна та біоінженерія
Сумський національний аграрний університет – це вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, один з кращих аграрних вишів України. Заснований у 1977 році, за майже 40 років існування він пройшов шлях від Сумського філіалу Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва до потужного освітнього комплексу національного значення. СНАУ готує висококваліфікованих спеціалістів для агропромислового комплексу з поглибленим вивченням іноземних мов та інформатики з цілої низки акредитованих спеціальностей. У структурі університету діють 8 факультетів, 1 інститут та 5 коледжів.
- Аграрні науки та продовольство
- Архітектура та будівництво
- Ветеринарна медицина
- Виробництво і технології
- Менеджмент і адміністрування
- Право
- Соціальні та поведінкові науки
- Хімічна та біоінженерія
Національний університет водного господарства та екологічного проектування здійснює свою освітню і наукову діяльність відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України зі статусом державного вищого навчального закладу 4 рівня акредитації. Університет водного господарства та екологічного проектування – найбільший технічний університет в Рівненській області та провідний університет України. Навчання і перепідготовка фахівців, в тому числі іноземних громадян, здійснюється за 31 програмою бакалаврату, 38 магістерськими програмами і в докторантурі. Університет надає всі умови для гармонійного розвитку, дозвілля і відпочинку.
- Аграрні науки та продовольство
- Архітектура та будівництво
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Право
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – це велика міжнаціональна родина, яка об’єднує 10 тисяч студентів з усієї України та 30 країн світу. Сьогодні студентами університету є громадяни Алжиру, Анголи, Афганістану, Азербайджану, Камеруну, Китаю, Гани, Грузії, Єгипту, Ємену, Йорданії, Індії, Іраку, Ірану, Казахстану, Кенії, Лівії, Намібії, Нігерії, Марокко, Росії, Саудівська Аравії, Сирії, Судану, Тунісу Туркменістану, В'єтнаму, Уганди, Узбекистану і Зімбабве. Іноземні студенти мають змогу навчатися на бакалавраті та магістратурі, а також займатися науковою діяльністю під час навчання в аспірантурі та докторантурі.
- Архітектура та будівництво
- Виробництво і технології
- Гуманітарні науки
- Електрична інженерія
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Сфера обслуговування
- Хімічна та біоінженерія
Одеська державна академія будівництва і архітектури – елітний і престижний вищий навчальний заклад України та Європи. Вона була заснована в 1930 році. У 1992 році академія стала членом Європейської асоціації університетів. Одеська державна академія будівництва і архітектури має IV рівень акредитації. Форма власності – державна. Іноземні студенти приймаються на навчання з 1950 року. За цей період Академія підготувала 45 тисяч 200 фахівців. Академією було підготовлено понад 50 докторів. Іноземні студенти повинні бути зараховані в Підготовче відділення на один рік, потім вони переходять на основні курси Академії, які викладаютсья українською мовою.
- Архітектура та будівництво
- Виробництво і технології
- Менеджмент і адміністрування
- Соціальні та поведінкові науки
НЛТУ України – єдиний в Україні вищий навчальний заклад лісотехнічного профілю, що готує фахівців широкого спектру спеціальностей для лісової галузі, а також суміжних галузей економіки України.
Університет проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження з актуальних секторальних і складних міждисциплінарних проблем соціального, екологічного та економічного розвитку України.
НЛТУ має добрий досвід у розвитку і застосуванні екологічно-спрямованих, створених у країнах ЄС, освітніх магістерських програм та досліджень.
Університет налічує чотири навчально-наукових Інститути (ННІ). Університет бере участь у міжнародних проектах (серед них TEMPUS Tacis, Erasmus+, Horizon 2020, Cost Actions), у яких здобувачі можуть отримати освіту за програмами: бакалавра (Б), магістра (М), доктора філософії і доктора наук за такими спеціальностями:
- Інститут лісового і садово-паркового господарства: лісове господарство; мисливське господарство; садово-паркове господарство; архітектура та містобудування.
- Інститут інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій: прикладна механіка; галузеве машинобудування; автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології; лісова інженерія.
- Інститут деревооброблювальних технологій і дизайну: деревообробні та меблеві технології; дизайн; комп’ютерні науки; інформаційні системи та технології; хімічні технології та інженерія.
- Інститут екологічної економіки і менеджменту: менеджмент; економіка; екологія; облік і оподаткування; економіка довкілля і природних ресурсів.
- Автоматизація та приладобудування
- Аграрні науки та продовольство
- Архітектура та будівництво
- Виробництво і технології
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Мистецтво та культура
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
- Хімічна та біоінженерія
Національний університет «Львівська політехніка», заснований у 1816 році з часу створення Реальної школи у Львові та документально підтверджується королівським декретом австрійського імператора Франца І за № 78, який було видано в Мілані 7 березня 1816 року. За 200 років свого існування Університет зарекомендував себе як інтелектуальний центр, осередок національної культури, свободи думки і слова. Його авторитет здобутий працею багатьох поколінь викладачів, професорів, науковців. Недаремно в числі перших Львівська політехніка отримала в 2000 році статус Національного, а у 2009 році — дослідницького університету. Національний університет «Львівська політехніка» — державний вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації. Його випускники працюють в усіх галузях народного господарства нашої держави та в багатьох країнах світу, чимало з них обіймають найвищі посади у владних, бізнесових та фінансових структурах, науці та індустрії України. За результатами рейтингу, який проводиться щорічно на підставі оцінок експертів, Львівська політехніка уже протягом багатьох років належить до десятки найкращих вищих навчальних закладів України. Львівська політехніка — це 16 навчально-наукових інститутів, а також Інститут післядипломної освіти, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою. До складу університету належать науково-дослідна частина (зокрема 71 науково-дослідна лабораторія, спеціальне конструкторське бюро електромеханічних систем —СКБ ЕМС, центр «Кристал»; науково-дослідний конструкторський інститут — НДКІ ЕЛВІТ), науково-технічна бібліотека, видавництво, проектно-конструкторське об’єднання «Політехніка», геодезичний полігон, астрономо-геодезична лабораторія. У структурі університету також 7 коледжів, дві гімназії, 4 навчально-консультаційні центри у 4 областях України та дві філії . Львівська політехніка — це і 32 навчально-лабораторних корпуси, 14 гуртожитків, 3 спортивно-оздоровчі табори для студентів та викладачів, народний дім «Просвіта». В університеті навчаються понад 35 тис. студентів та екстернів. Підготовка фахівців проводиться за 64 бакалаврськими напрямами та 124 спеціальностями, з яких 123 — магістерського рівня. Навчальний процес забезпечує професорсько-викладацький склад чисельністю понад 2200 осіб, з яких понад 320 — доктори наук та більше 1200 — доценти, кандидати наук. Підвищення якості та ефективності освіти, поєднання наукових досліджень і освітнього процесу на всіх рівнях підготовки, розвиток наукових шкіл, співпраця зі світовими науково-освітніми центрами і фондами, формування інноваційної інфраструктури та комерціалізація результатів наукових досліджень є основними пріоритетами діяльності Львівської політехніки, які забезпечують її авторитет і визнання вже зараз та примножуватимуть престиж у майбутньому. Міжнародна співпраця Львівської політехніки базується на міжнародних угодах з понад 160 вищими навчальними закладами світу. В університеті впроваджено 16 програм подвійних дипломів магістерського рівня з європейськими університетами.
- Автоматизація та приладобудування
- Архітектура та будівництво
- Виробництво і технології
- Гуманітарні науки
- Електрична інженерія
- Електроніка та телекомунікації
- Журналістика
- Інформаційні технології
- Математика та статистика
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Мистецтво та культура
- Освіта
- Право
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
- Хімічна та біоінженерія
Зараз Львівський національний аграрний університет - сучасний багатопрофільний навчальний заклад, на 6 факультетах якого навчається за 15 напрямами та 20 спеціальностями понад 10000 студентів, більше 2000 чоловік щорічно підвищують свою кваліфікацію в Інституті післядипломної освіти. Крім того, в 8 коледжах університету навчається понад 8000 студентів. На 37 кафедрах університету працюють відомі вчені, досвідчені педагоги, серед яких 57 докторів наук, професорів і понад 300 кандидатів наук, доцентів.
В університеті запроваджено кредитно-модульна система організації навчального процесу і рейтингова система оцінки знань студентів на основі ЕСТS, здійснено перехід на двоступеневу систему освіти. 18 вересня 2008 о Болонському університеті були підписані документи про приєднання ЛНАУ до Великої Хартії Університетів.
- Аграрні науки та продовольство
- Архітектура та будівництво
- Менеджмент і адміністрування
- Соціальні та поведінкові науки
- Сфера обслуговування
Одним з основних напрямків міжнародних зв'язків Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури є підготовка фахівців для зарубіжних країн. Цю діяльність було започатковано у 1960-ті роки, і відтоді підготовлено понад 259 митці живопису, графіки, скульптури для різних країн світу - Афганістану, В'єтнаму, Китаю, Куби.
Міжнародна діяльність національної академії образотворчого мистецтва і архітектури здійснюється за такими напрямками:
- підготовка фахівців у галузі мистецтва і наукових кадрів для зарубіжних країн;
- участь студентів у міжнародних творчих конкурсах і виставках;
- обмін студентами для проходження навчання і творчої практики;
- стажування викладачів академії в аналогічних навчальних закладах інших країн і залучення викладачів зарубіжжя до навчального процесу в академії;
- участь викладачів академії у міжнародних наукових конференціях і творчих виставках.
Зараз академія активно продовжує розвивати творчі стосунки з мистецькими навчальними закладами багатьох країн світу.
Зміцнюються відносини з художніми академіями Європи, зокрема у Бельгії, Греції, Нідерландах, Німеччині, Іспанії, Польщі, Франції. Контингент іноземних студентів щороку збільшується. На різних факультетах академії навчаються студенти з Китаю, Німеччини, Пакистану, США, Фінляндії та інших країн.
- Архітектура та будівництво
- Мистецтво та культура
Вищий навчальний заклад «Київський міжнародний університет» (КМУ) розпочав свою діяльність 1994 року. Основна мета освітньої діяльності КМУ – підготовка національної політичної, економічної, наукової еліти України – визначена концепцією його розвитку і, від часу заснування, послідовно втілюється в життя професорсько-викладацьким складом університету. Навчальний процес в університеті здійснюється двома мовами – українською і англійською.
- Архітектура та будівництво
- Гуманітарні науки
- Журналістика
- Мистецтво та культура
- Охорона здоров'я/Медицина
- Право
- Соціальні та поведінкові науки
Національний університет біоресурсів та природокористування України - один із провідних університетів нашої країни та відомий у всьому світі. Це центр сільськогосподарської освіти, науки та культури в Україні. З 1950 року університет закінчив понад 3000 іноземних студентів з 89 країн світу. Серед них понад 500 випускників здобули ступінь кандидата наук та доктора наук.
- Аграрні науки та продовольство
- Архітектура та будівництво
- Ветеринарна медицина
- Виробництво і технології
- Мистецтво та культура
- Освіта
- Право
- Соціальні та поведінкові науки
- Хімічна та біоінженерія
Київський національний університет будівництва та архітектури У 1930 році на базі відділення фабрично-заводського і комунального будівництва Київського політехнічного інституту і архітектурного факультету Київського художнього інституту було створено будівельний інститут, який у 1939 році було перейменовано у Київський інженерно-будівельний інститут. Університет є провідним навчальним закладом в Україні з підготовки фахівців для будівництва. За роки свого існування університет підготував понад 70 тисяч інженерів і архітекторів, у тому числі – близько двох тисяч фахівців для 80 країн світу.
- Архітектура та будівництво
- Інформаційні технології
- Мистецтво та культура
Київський коледж будівництва, архітектури та дизайну – державний вищий навчальний заклад I рівня акредитації, який здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Коледж заснований на державній формі власності і підпорядкований Міністерству освіти і науки України. Навчальний заклад створено у 1946 році. Коледж тісно співпрацює з рядом провідних навчальних закладів, підприємств та організацій України, Польщі, Чехії, Німеччини, Ірану, з кількома університетами Китаю.
- Архітектура та будівництво
- Мистецтво та культура
Історія Центральноукраїнського національного технічного університету бере свій початок з квітня 1929 року. Сьогодні наш університет - потужний навчально-виховний і науковий центр України. Наразі в університеті навчається 95 студентів з 14 країн далекого зарубіжжя, а за період його існування підготовлено понад 550 спеціалістів для 65 країн світу.
- Архітектура та будівництво
- Виробництво і технології
- Гуманітарні науки
- Електрична інженерія
- Інформаційні технології
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Сфера обслуговування
- Хімічна та біоінженерія
Заснований у 1874 році, ДВНЗ «ХДАУ» може пишатися не одним поколінням вчених, викладачів і студентів, які зробили гідний внесок у розвиток аграрної освіти, розбудову економіки і суспільно-політичного життя України. ДВНЗ «ХДАУ» - це державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, який проводить підготовку фахівців для агропромислового комплексу на 5-ти факультетах за 18 спеціальностями, за ступенями «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». Наші дипломи визнані у всьому світі, а випускники користуються попитом на підприємствах різних форм власності та напрямів діяльності.
- Аграрні науки та продовольство
- Архітектура та будівництво
- Виробництво і технології
- Менеджмент і адміністрування
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
- Сфера обслуговування
Харківський національний університет — один із найстаріших університетів Східної Європи. Заснований у листопаді 1804 року з ініціативи видатного просвітителя В. Н. Каразіна, згідно із грамотою Олександра І. Харківський університет — єдиний в Україні, де навчалися і працювали три лауреати Нобелівської премії — біолог Ілля Мечников, економіст Семен Кузнець, фізик Лев Ландау. За роки існування університет закінчили понад 130 тисяч осіб. Імена вихованців університету увічнені в географічних назвах, назвах космічних об’єктів, рослин і мінералів, законів і формул. Університет стояв у витоків усієї вищої освіти Харківщини. Свідченням широкого міжнародного визнання університету є те, що він був в числі ініціаторів підписання «Великої Хартії університетів» (Болонья, 1988 рік), співзасновником Євразійської Асоціації університетів, бере активну участь в діяльності Всесвітньої та Європейської асоціацій університетів, навчає близько 3000 іноземних студентів, аспірантів і докторантів, готуючи кадри для 50 країн світу, проводить за договорами освітньо-наукове співробітництво з понад 100 університетами та іншими організаціями всіх континентів.
- Автоматизація та приладобудування
- Аграрні науки та продовольство
- Архітектура та будівництво
- Біологія
- Богослов'я
- Ветеринарна медицина
- Виробництво і технології
- Гуманітарні науки
- Електрична інженерія
- Електроніка та телекомунікації
- Журналістика
- Інформаційні технології
- Математика та статистика
- Менеджмент і адміністрування
- Механічна інженерія
- Мистецтво та культура
- Освіта
- Охорона здоров'я/Медицина
- Право
- Природничі науки
- Соціальні та поведінкові науки
- Соціальна робота
- Сфера обслуговування
- Транспорт
- Хімічна та біоінженерія